Postprodukcja

Postprodukcja

Postprodukcja nie jest słowem obcym nawet amatorom, choć nie zawsze wiedzą oni, co dokładnie oznacza. Mówiąc prosto postprodukcja to etap po skończeniu nagrań dźwiękowych i zdjęć. W czasie tego etapu następuje składanie, czyli montowanie filmu: dodaje się napisy, efekty specjalne, dźwiękowe, wybiera duble, jeżeli powstały. Skutkuje to powstaniem filmu gotowego do emisji, w kinie lub w Internecie.
Postprodukcja daje możliwość poprawienia kolorystycznego pojedynczych scen, jak również całego filmu. Z tego powodu filmy po niej i przed nią, które czasami są udostępniane do obejrzenia, znacznie różnią się od siebie. Jednocześnie dla dobra procesu montowania filmu trzeba zawczasu zadbać o przygotowanie ujęć tak, aby było możliwe nałożenie na nie efektów specjalnych. Oznacza to umieszczenie na planie znaczników odtwarzających ruch kamery, a przede wszystkim nagrywanie scen na „bluebox” albo „greenbox”.
Przy wykorzystaniu odpowiednich programów komputerowych, np. Avid Unity, proces montażowy może być znacznie skrócony, a film dopuszczony do emisji.

Podsumowanie

Współpraca

  • Pełna zgodność ze specyfikacją techniczną z powyższymi urządzeniami
  • Możliwość działania w 24h
  • Bezpłatna wycena
  • Konsultacja wstępna w cenie usługi
  • Cały koszt nigdy nie przekracza ustalonego budżetu
Skontaktuj się aby ustalić szczegóły

Pozostałe Usługi

Produkcja spotów i filmów

Koncepcja, Scenariusze i Planowanie. Stworzymy storyboard, w razie potrzeby skrypt. Od pomysłu do wytworzenia gotowego materiału filmowego. Może to być animacja 2d, 3d, film rysunkowy lub krótki film. Realizacja filmowa wydarzeń przez operatora pracującego w TVP.

Postprodukcja

Dodajemy efekty, usuwamy niską jakość, poprawiamy kolory, usuwamy szumy i zabrudzenia – gotowy spot dostarczymy w HD, 2K lub 4K;  w zależności od materiału wejściowego

Napisy

Nałożymy napisy na Twój film, aby był dostępny do większej liczby odbiorców. Nawet jeśli ich nie posiadasz to je przygotujemy, łącznie z tłumaczeniem jeśli jest w innym języku.

Kopie Cyfrowe DCP

W kinie cyfrowym cały kontent jest wyświetlany w formacie „Digital Cinema Package” (DCP). Akceptujemy pliki w wielu formatach i oferujemy pomoc w przypadku pytań na temat sposobu dostarczenia treści do Multikna, Cinema City i innych kin. Koszt jest zależny od długości plików.

Konwertowanie na urządzenia

Mobile: Apple IPOD, Iphone, HTC, Samsung Galaxy s3/4, Tab 2/3, Sony PSP, Blackberry

Digital Signage Displays: WideoWall, multimedia projector, LED displays

Konwertowanie formatów

Wykonujemy obróbkę i konwersję formatów:

AVI, MP4, MPEG, WMV, FLV, MOV, RM, 3GP, SWF, MKV, DPG, AMV, MTV, GIF, TS, M2TS,  WebM, a także wiele innych.