Kopie Cyfrowe DCP

Multikino

Cinema-city

4K

Digital Cinema Package (DCP) – Kino Cyfrowe

DCP – (ang. Digital Cinema Package) – Pakiet Kina Cyfrowego – jest to zbiór plików cyfrowych używany do przechowywania i przekazywania strumieni audio i wideo oraz innych danych na potrzeby kina cyfrowego (ang. Digital Cinema, DC).

Termin ten został zdefiniowany przez Digital Cinema Initiatives (DCI, LLC) w rekomendacji dotyczącej zawartości pakietu dla kina cyfrowego.

W praktyce DCP składa się z plików MXF (Material eXchange Format) zawierających osobne strumienie audio i wideo oraz z kilku pomocniczych plików indeksu w formacie XML (Extensible Markup Language).

Dane zawarte w plikach MXF są zazwyczaj skompresowane, zakodowane i zaszyfrowane w celu zmniejszenia ilości wymaganej pamięci dyskowej i zabezpieczeniu przed niedozwolonym użyciem. W przypadku plików zaszyfrowanych do odtworzenia materiału niezbędny jest dostarczony osobno plik klucza.

Strumień wideo składa się z sekwencji stałych obrazów skompresowanych w standardzie JPEG 2000. Audio jest przechowywane jako liniowy PCM (PCM to najpopularniejsza metoda reprezentacji sygnału analogowego w systemach cyfrowych).

Najnowszy standard – SMPTE – został stworzony w celu dostosowania systemu do uwag i zaleceń producentów i dostawców sprzętu.

- Do czego potrzebny plik w standardzie Digital Cinema Package (DCP)?
Jeśli planujesz pokazaćc swój film na dużym ekranie kinowym, to są szanse, że będziesz potrzebował DCP, aby dostać absolutnie najlepszą jakość kina cyfrowego. Większość kin ma obecnie instalacje 2k i 4k z cyfrowymi projektorami kinowymi, pracujących na serwerach DCP. Dzisiaj jest to powszechna praktyka i widać rosnącą popularność playerów DCP na dużym ekranie.

Sekwencje mogą być w formatach:
DCP-, IMP- (App2/App 2E), DPX-, JPEG2000-, TIFF-, JPEG-, BMP-, PNG-
Wspieramy: HD, 2k and 4k
AUDIO: Stereo audio, 5.1 audio i 7.1 audio
FRAME RATES: (24, 25, 30, 48, 50, 60 fps)

Jeśli Twój materiał jest filmem HD (mp4,QuickTime) przygotujemy z niego kopię cyfrową DCP. Zapytaj o szczegóły.

Podsumowanie

Współpraca

  • Pełna zgodność ze specyfikacją techniczną Multikina i CinemaCity
  • Możliwość działania w 24h
  • Bezpłatna wycena
  • Konsultacja wstępna w cenie usługi
  • Cały koszt nigdy nie przekracza ustalonego budżetu
Skontaktuj się aby ustalić szczegóły

Pozostałe Usługi

Produkcja spotów i filmów

Koncepcja, Scenariusze i Planowanie. Stworzymy storyboard, w razie potrzeby skrypt. Od pomysłu do wytworzenia gotowego materiału filmowego. Może to być animacja 2d, 3d, film rysunkowy lub krótki film. Realizacja filmowa wydarzeń przez operatora pracującego w TVP.

Postprodukcja

Dodajemy efekty, usuwamy niską jakość, poprawiamy kolory, usuwamy szumy i zabrudzenia – gotowy spot dostarczymy w HD, 2K lub 4K;  w zależności od materiału wejściowego

Napisy

Nałożymy napisy na Twój film, aby był dostępny do większej liczby odbiorców. Nawet jeśli ich nie posiadasz to je przygotujemy, łącznie z tłumaczeniem jeśli jest w innym języku.

Kopie Cyfrowe DCP

W kinie cyfrowym cały kontent jest wyświetlany w formacie „Digital Cinema Package” (DCP). Akceptujemy pliki w wielu formatach i oferujemy pomoc w przypadku pytań na temat sposobu dostarczenia treści do Multikna, Cinema City i innych kin. Koszt jest zależny od długości plików.

Konwertowanie na urządzenia

Mobile: Apple IPOD, Iphone, HTC, Samsung Galaxy s3/4, Tab 2/3, Sony PSP, Blackberry

Digital Signage Displays: WideoWall, multimedia projector, LED displays

Konwertowanie formatów

Wykonujemy obróbkę i konwersję formatów:

AVI, MP4, MPEG, WMV, FLV, MOV, RM, 3GP, SWF, MKV, DPG, AMV, MTV, GIF, TS, M2TS,  WebM, a także wiele innych.