Napisy i przepisywanie

Przepisywanie i nakładanie napisów

Napisy dialogowe są jedną technik tłumaczenia filmu. Są preferowane zwłaszcza przez osoby, które chcą słyszeć prawdziwe głosy aktorów. Wykonuje się je zazwyczaj w fazie postprodukcji, choć ze względu na dostępność filmów w sieci internetowej są one również wykonywane przez amatorów.
Dodawanie napisów do filmu to nie tylko wrzucenie tekstu w odpowiednim języku. Musi się ono opierać na zasadach kompozycji. Oznacza to, że konieczne jest dobrane stylu napisów, ich wielkości oraz koloru czcionki. Nie mogą być za wielkie i przytłaczać obrazu, jak również w kolorze, który utrudni widzowi czytanie. Optymalne ustawienia to czcionka bez ozdobników, chociaż z wyraźnym konturem, o wielkości minimum 20 punktów. Przygotowane napisy dialogowe należy umieścić w bezpiecznej strefie napisów czyli 1 miejscu 5-10% wysokości kadru.
Wykonujemy napisy do filmów, reportaży - wystarczy przesłać nam gotowy spot lub materiał, a my wykonamy transkrypcję i nałożymy tekst na obraz.

Podsumowanie

Podsumowanie właściwości naszych usług

  • Gwarancja niskiej ceny
  • Możliwość działania w 24h
  • Bezpłatna wycena
  • Konsultacja wstępna w cenie usługi
  • Cały koszt nigdy nie przekracza ustalonego budżetu
Skontaktuj się aby ustalić szczegóły

Pozostałe Usługi

Produkcja spotów i filmów

Koncepcja, Scenariusze i Planowanie. Stworzymy storyboard, w razie potrzeby skrypt. Od pomysłu do wytworzenia gotowego materiału filmowego. Może to być animacja 2d, 3d, film rysunkowy lub krótki film. Realizacja filmowa wydarzeń przez operatora pracującego w TVP.

Postprodukcja

Dodajemy efekty, usuwamy niską jakość, poprawiamy kolory, usuwamy szumy i zabrudzenia – gotowy spot dostarczymy w HD, 2K lub 4K;  w zależności od materiału wejściowego

Napisy

Nałożymy napisy na Twój film, aby był dostępny do większej liczby odbiorców. Nawet jeśli ich nie posiadasz to je przygotujemy, łącznie z tłumaczeniem jeśli jest w innym języku.

Kopie Cyfrowe DCP

W kinie cyfrowym cały kontent jest wyświetlany w formacie „Digital Cinema Package” (DCP). Akceptujemy pliki w wielu formatach i oferujemy pomoc w przypadku pytań na temat sposobu dostarczenia treści do Multikna, Cinema City i innych kin. Koszt jest zależny od długości plików.

Konwertowanie na urządzenia

Mobile: Apple IPOD, Iphone, HTC, Samsung Galaxy s3/4, Tab 2/3, Sony PSP, Blackberry

Digital Signage Displays: WideoWall, multimedia projector, LED displays

Konwertowanie formatów

Wykonujemy obróbkę i konwersję formatów:

AVI, MP4, MPEG, WMV, FLV, MOV, RM, 3GP, SWF, MKV, DPG, AMV, MTV, GIF, TS, M2TS,  WebM, a także wiele innych.